E BUJSHME: SPAK kërkon sekusetrimin e pasurisë së banores së njohur të ‘Big Brother Vip’


SPAK ka kërkuar këtë të martë nga GJKKO që të konfiskohet një pjesë e pasurisë së Kejvina Kthjellës. Modelja e rrjeteve sociale është

vënë nën shënjestër nga drejtësia për shkak të lidhjes së saj të dashurisë me Redjan Rrajën. Ky i fundit u arrestua pasi dyshohet se kreu atentatin ndaj prokurorit Arjan Ndoji.

Mësohet se nën pronësinë e Rrajës ka disa apartamenteve, makinave luksoze, ora Rolex dhe shuma parash. Mirëpo SPAK ka shkuar edhe më tej duke kërkuar konfiskimin e pasurive të shpërndara të Redjan Rrajës tek personat e tjerë.

Modelja Kejvina Kthjella ka në përdorim një makinë tip ‘Audi A8’, që në pronësi figuron të jetë e saj, por që dzshohet se i është dhuruar nga i dashuri i saj.

“Kërkohet sekuestrim i automjetit me ngjyrë gri të tipit Audi A8, sekuestruar shtetases K. K. por që është në zotërim të tërthortë të shtetasit R. Rraja.”, thuhet në njoftimin e prokurorisë.

Ky është modeli sesi influencerat e instagramit joshin djemtë e pasur dhe më pas mbulohen në dhurata luksoze nga ta. Ato reklamohen si modeli i shoqërisë që janë pasuruar duke përdorur imazhin e tyre, por që pas çdo modeleje të rrjeteve sociale, dyshohet se fshihet një nga çunat e pasur të këtij vendi.