Limaj flet i bindur: Kurti do ta pranojë Asociacionin e Komunave me shumicë serbe


Kreu i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, është shprehur i bindur se Kryeministri Albin Kurti do ta pranojë Asociacionin.
“Po, more qysh jo…Ka pranu ky marrëveshje…Ne ende nuk e dimë çka ka ndodh në natën e shtyrjes së targave, çka ka ndodhë që i shtyni targat?

Cila është marrëveshje, nuk është publike. Nuk e dijmë cka ka ndodh më 29-30 dhjetor, përveç deri largimi i barrikadave Me dal me thanë vetë i qitën vec i hoqën, është me I fy. Është veprimi më jotransaparente. Ka marrëveshje dhe këto marrëveshje nuk i dijmë ne, ka jotransparencë jototale”, ka deklaruar Limaj në Pressing të T7.