Me shpejtësi të lartë makina përfundon në trotuar, kalimtarët…


Një aksi dent rrugor ka ndodhur ditën e sotme në Vlorë.

Mësohet se një mjet tip ‘Benz’ ka humbur kontrollin dhe është përpla sur me dyqanet në anë të rrugës. Aksidenti ka ndodhur në vendin e quajtur ‘Bishti i Kalldrëmit’ dhe shkak mendohet të ketë qenë shpejtësia e lartë.

Drejtuesi i mjetit ndodhet në gjendje të mirë shëndetësore.